Péče o srst psa a kočky

První čím bych chtěla začít je peče psí srst.

 

Jak zlepšit kvalitu srsti psa



odpověď:
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Vámi používané krmivo Hill's Sensitive Skin, jak sám název napovídá, je určen pro citlivou kůži, tedy spíše pro alergiky, a sám o sobě kvalitu srsti nijak výrazně nezlepší. Proto bych Vám spíše doporučila např. jehněčí granule, a pokud značku Hill's, tak potom tedy Hill's Canine Adult Lamb&Rice. Dále pokud psa koupete a šampónujete, používejte raději zdravotní hydratační šampóny než běžné kosmetické šampóny. 

Jinak Vám můžeme vřele doporučit přípravek Dermanorm (výrobce veterinární značka Vétoquinol), ať už Dermanorm olej či Dermanorm kapsle, či Vitaderm(výrobce veterinární značka Richter Pharma). Vynikající je také čistě přírodníKronch lososový olej

Dále bych Vám doporučila podávání např. přípravku Petnil v tabletách, určený ke zlepšení kondice kůže a srsti, či Ungiotin mite v práškové podobě, jde o nejčistší formu biotinu (vitaminu H).

Osvědčené přípravky jsou Sangrim a Biopolym, oba v kapkách. 

V poslední době je tendence návratu k přírodě a bylinkám, v naší nabídce naleznete velice žádaný Phytovet Top shine coat, bylinnou směs pro zdravou kůži a lesklou srst psů.

Vše najdete v naší nabídce v rubrice Péče o srst, kůži, drápy a také Doplňky výživy

Předpokládám, že je pes pravidelně odčervován a je zdráv...

 

Dále je tu srst kočky.

 

Pravidla udržování koček a péče o kočku je zárukou zdraví zvířete. Dle pravidel se kočka zcela samostatně stará o čistotu svého těla. Dlouho se umývá, důkladně vylizuje svoji srst a všechny úseky těla, ke kterým se může dostat. Avšak majitel kočičce užitečně pomáhá každodenním vyčesáváním srsti, masírováním kůže a tím jí dodává radost, zábavu a potěšení. Kočka se potom cítí mnohem lépe, a s vděčností vaši pomoc přijímá. Výsledkem je srst čistá, lesklá a méně pelichající, což každá hospodyňka v bytě jenom uvítá. 

K čištění používáme kartáče husté i řídké, gumové, umělohmotné i kovové či ocelové, s řídkými zakulacenými zuby, ale také prstové rukavice s drsným povrchem pro masáž, měkkou jelenici, semiš nebo kousky navlhčené froté látky. Hřebeny i kartáče se používají na počátku procedury a jelenice s froté látkou na závěr. Důkladně se vatovými tampony vytírají uši, oči a uši se potírají čistým hadříkem. Mušle uvnitř ucha se vytírají vazelínou nebo krémem. Do péče o kůži a povrch srsti spadá i pravidelná koupel a mytí kočky v teplé vodě, asi tak jednou za dva měsíce. Při silném znečištění, infikování parazity, případně před výstavou, je možné a dokonce nutné zařadit do obvyklé péče i neplánované koupání. Kočka se může koupat nejdříve až po čtyřech hodinách po jídle. Srst se nejdříve smáčí teplou vodou, o teplotě maximálně 25 až 30°C, ne více, a po několika minutách se zpracovává mýdlem nebo speciálním šamponem. Po koupání se srst vytírá přiděleným ručníkem. V den koupání kočku nesmíme pustit ven.